Çağlayan'ın açıklamasına tepkiler gelmeye başladı

Çağlayan'ın açıklamasına tepkiler gelmeye başladı
23 Temmuz 2020 - 14:17

Karaman'da dün AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan'ın yaptığı açıklamanın ardından bazı kesimlerden Çağlayan'a tepki gelmeye başladı. Çağlayan'ın “Çözümün bir parçası olmayanlar, sorunun parçası demektir. Bizler çözümde yer almak isteyen her Karamanlıyı bünyemize katmak için çalışacağız” ifadesi siyasi olarak ayrışma çağrısı ve kendilerinden olamayanları dışlamak olarak nitelendirildi.

Karaman'da özellikle son dönemlerin en çok konuşulan siyasileri arasına giren ve hiç bir siyasinin almadığı eleştirileri alan Abidin Çağlayan'ın dün yaptığı yazılı açıklamasına bir çok kesimden tepki gelmeye başladı.
Sıradışı yönetim anlayışını Karaman'da uygulamaya geçirmeye çalışan Çağlayan iktidar partisi gibi değil muhalefet partisi il başkanı gibi çalıştığı yorumlarıda her geçen gün artmaya başladı.Başkan Çağlayan'ın açıklmasındaki, “Çözümün bir parçası olmayanlar, sorunun parçası demektir. Bizler çözümde yer almak isteyen her Karamanlıyı bünyemize katmak için çalışacağız” ' sözleri sosyal medya kullanıcıları tarafından 'kutuplaşma' olarak yorumlandı.

Karaman'da bir çok hizmeti getiren ve Karaman'ın kalkınmasında en fazla siyasi etkene sahip olan bir partinin il başkanının bu denli tepkiler alması hayretle karşılanmaya başlandı. Diğer yandan son dönemde AK Parti'den 2 bin kişinin üzerine üyenin istifa ettiği iddia edildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mustafa erdemsoy
  2 hafta önce
  2002 gelibi şudiğinizde en düşük memur maaşına endeksleyeceginiz asgarî ücret olmadığı gan hazinede para kalmadığından gariban işçinin kıdem tazminatına göz diktiniz ve çözüm olarak bu mu gariban işçinin tazminatına göz dik suriyeliye ona buna bak pandemi döneminde millet esnafına işçisine yardım açıklarken siz iban açıkladınız akp yapar değil mi çözümcüler sızı sizi
 • Osman zeki diler
  2 hafta önce
  Yeterin artık temiz siyaset istiyoruz her kim memleketimize bir çivi çakarsa Allah ondan razı olsun çalışanıda hepbirlikte destekleyelim seçim biteli çok oldu siyasi çekişme bir daha ki seçime hadi baaaay
 • Salim Üsküp
  2 hafta önce
  2.000 üye karaman özelinde çok fazla. Karamanda ak partinin gidişatı iyi değil