Kadın Kafası bu akşam Karaman'da

Karaman'da Türkiye'nin en iyi oyunları arasında gösterilen Kadın Kafası sahne alacak. Karamanlılar bu akşam unutulmaz bir gece yaşayacak.

Kadın Kafası bu akşam Karaman'da
09 Mart 2020 - 00:18

Karaman'ın sosyal ve kültürel hayatına dair yeni bir etkinlik daha yapılıyor. Türkiye'nin en iyi tiyatrolarından olan Kadın Kafası bugün Karaman'da sahne alıyor. 

Karaman'da sosyal yaşama dair büyük bir açığı kapatan AS organizasyon Kadın Kafası isimli Tiyatro Oyunu Karamanlılarla buluşturuyor.


Kadınların gücünü ve hayattaki gerekliliklerini naif ve esprili bir dille anlatmak için Melda Gür, Merve Sevi, Ebru Karanfilci, Duygu Şen ve İrfan Kangı 'Kadın Kafası' oyunu ile bu akşam Karamanlıların karşısına çıkıyor.

Karaman'da sahnelenecek olan oyunda kadının erkeğe, erkeğin kadına ihtiyaç duyduğu bir dünyada beklentiler karşılanmadığında nasıl ters düştüğünü anlatan, kadın ve erkeğin aynı şeylere farklı tepkiler verseler de sonuçta aynı noktada buluşturan oyun; izleyicinin kafasını ve zihnini güldürerek açacak.

Güçlü kadrosu ile Karaman'a gelen ekip bu akşam Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans salonunda sahne alacak. Karaman'da son yıllarda bir çok ulusal oyunu Karaman'a getiren ve Karamanlı sanat severleri tiyatroya doyuran AS Organizasyon sahibi Abdullah Akkuş; “8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Türk Kadınlar Birliği ile iş birliği yaparak ülke genelinde marka olan bir oyunu daha Karamanlı sanat severlerle buluşturacağız. Bugün akşam kadınlarımız için güzel ve keyifli bir akşam olacak. Bu aktivite de elini taşın altına koyan Türk Kadınlar Birliği Karaman Şubesine teşekkür ediyor, tiyatro severleri programımıza davet ediyorum” ifadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum