Kağnıcı ve ekibi bölgede

Karaman'da sulama kanalına düşerek hayatını kaybeden Enes ve Mahmut Atmaca'nın ailesine taziye ziyaretinde bulunan CHP heyeti ardından bölgede inceleme yaptı.

Kağnıcı ve ekibi bölgede
27 Haziran 2020 - 23:33

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı beraberindeki Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Durmaz ile sulama kanalında hayatını kaynbden Enes ve Mahmut Atmaca'nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kağnıcı taziye ziyaretinin ardından kanal boyunca inceleme yaptı.

Acılı aileyi evlerinde ziyaret eden CHP'li Kağnıcı ve Durmaz baş sağlığı diledi. Yaşanan olayın herkesi yaraladığını söyleyen başkan Kağnıcı;  24 Haziran günü Ayrancı ilçemiz Saray Köyde Mahmut ve Enes Atmaca kardeşlerin sulama kanalına düşerek hayatlarını kaybettikleri talihsiz bir olay yaşandı. Hayatlarının başında iki yavrumuzun can vermesi bizleri de derinden yaraladı.


Bizler aileye taziye ziyaretinde bulunduktan sonra olayın yaşandığı bölgede incelemeler yaptık. Sulama kanalında uyarıcı levha dışında önlem alınmadığı görülüyor. Köye doğru olan bölüm telle çevrilmiş ancak teller tahrip edilmiş ve yeterli bir önlem olarak görülmemekte. Ailenin en büyük isteği başka canların yitip gitmemesi, ocaklara ateş düşmemesidir. Başka Mahmutlar, Enesler can vermesin diye gereken önlemler kanal boyunca en azından yerleşim yerlerine yakın bölgelerde acilen alınmalıdır.

Barajdan gelen sulama suyunun akış hızını dikkate aldığımızda yetişkin bir insanın bile kanala düşmesi halinde maalesef kanaldan kurtulması çok zor. Halkımızın sağlığı ve refahı için ümit ediyoruz ki bütün yerel yöneticilerimiz çözüm üretmek için birlikte çalışacaklardır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de bu konuda üzerimize düşeni yapacağız ve konunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.                                                                                   

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum