Karaman Belediyesinin 1 katı peşkeş mi çekildi

Karaman'da AK Partili belediye tarafından kiraya verilen belediye hizmet binasının ikinci katı için peşkeş söylentileri çıkmıştı. İşte o alanda yeni yönetiminde aldığı kararla son durum.

Karaman Belediyesinin 1 katı peşkeş mi çekildi
22 Temmuz 2020 - 14:35

Karaman'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Belediye Meclisinde belediye binasının 2'nci katı gündeme gelmiş ve Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı bir önceki dönemin belediye yönetimini en geniş alanının çok cüzi bir miktara bir çağrı merkezi şirketine peşkeş çekildiği iması yapmıştı. Aynı alan bu kez Savaş Kalaycı'nın talimatı ile aynı şirkete yeniden kiraya verildi.

Bir zamanlar ağır ithamların havada uçuştuğu ve Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın kesin ve kararlı konuşması ile kurum içerisinde kurum olmasının uygun olmadığını, belediyede odaların yetersiz olduğunu vurgulamıştı. Başkan Kalaycı o dönemde yaptığı konuşma ile hafızalara kazınmıştı.


O dönemde Belediye Meclis salonunda konuşan Başkan Kalaycı; Karaman Belediyesinin 2'nci katında cüzi bir miktara buranın değerinde olmayan bir fiyata oturan Asist isimli şirketin 3 bin 500 lira gibi bir rakama belediyenin en geniş alanı şuan asist tarafından kullanılıyor. Belediyemizde oda ve arşiv noktasında ve yapacağımız diğer iş ve işleyiş ile alakalı ciddi sıkıntılar çekiyoruz” Bir önceki dönem tarafından burası kiraya verilmiş, bundan sonra böyle bir konu yeniden encümene gelirde burası buna yakın fiyatlara kiraya verilirse onlarda vebal altındadır. Bunu kimse kamuoyuna açıklayamaz. Asist tamam faydalı bir şey olabilir ama biz onlara başka bir yer gösterelim. Karaman Belediyesi içerisinde çok cüzi bir kiraya, komik bir kiraya oturmasınlar. Resmi bir kurumun içerisinde ortada oturması uygun değil dedik” demişti. 

Aradan geçen 1 yılın ardından belediye hizmet binasının 2'nci katının kira sözleşmesi sona erdi. Herkes başkan Kalaycı'nın o dönemde dediği gibi o alanı boşaltıp belediye hizmetinde kullanmasını beklerken, başkan Kalaycı söylediği tüm sözleri unutup o alanın yeniden özel bir firmaya kiralanması talimatını verdi. 

Haber ofisimizin belediye yetkililerine defaaten sormasına rağmen bu alanın özel bir şirkete ne kadar ücrete kiraya verildiği açıklanamadı.

Bir zamanlar AK Partili belediyeye bu alanı birilerine peşkeş mi çekildi imaları yapılırken, bugün yaşananlar akıllarda soru işareti bırakmaya yetti. Önümüzdeki günlerde bu alan için kamuoyuna bir açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merakla bekleniyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 2 Yorum