Karaman'da bu öğrenciler örnek oldu

Karaman Lisesi yaptığı projeyi sosyal medya üzerinden paylaştı. Proje diğer öğrencilere örnek oldu.

Karaman'da bu öğrenciler örnek oldu
26 Mart 2020 - 10:34

Karaman'ın en sosyal liselerinden olan ve yaptıkları etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Karaman Lisesi evde kalarak örnek olmayı başardı.

Karaman Lisesi öğrencileri Türk Dili Edebiyatı ögretmeni Serpil Yavuzkan yönetiminde ve Zeynep Gözel başkanlığında, koronavirüs mücadelesindeki bu zorlu süreçte farkındalık yaratmak için harekete geçti. Öğrenciler evde kalarak uzaktan eğitim derslerine katılmanın yanı sıra hem ders çalıştı hem de kitap okuyarak vakitlerini geçirdiler. Öğrenciler anlarını birbirleri ile paylaşarak kitap herkesi okumaya teşvik ettiler. 


Öğrencilerden Zeynep Gözel; projeleri ile ilgili şöyle konuştu; "Karaman Lisesi öğrencileri olarak akranlarımıza örnek olmak hem de ayrı olsak da birlikte olabileceğimizi göstermek istedik. Biz bu zorlu süreçte kurallara uyarak evde kaldık. Evde kaldığımız süre içerisinde öğretmenlerimizin tavsiyesi üzerine  bu süreyi kitap okuyarak, ders çalışarak değerlendirdik. Sizler de evde kalarak bu zorlu sürecin kolaylaşmasını sağlayabilirsiniz. Vaktinizi kitap okuyarak değerlendirebilirsiniz" dedi.

Öğrenciler ve öğretmenler tarafından gerçekleştirilen proje hakkında konulan okul müdürü Hasan Erkan ise;  "Karaman Lisesi ögrencilerimizin öğrenme alışkanlıkları bir süredir değişim göstermekteydi. Tüm dünyada bu böyle. Bizler Karaman Lisesi ögretmenleri olarak öğretme alışkanlıklarınızın değişmesi gereğinden hareketle yeni şeyler yapmaya düşündük. Bu kapsamda ilk faliyetimiz edebiyat öğretmenimiz Serpil Yavuzkan'dan geldi. Bu süreçte öğretmenimiz Serpil Yavuzkan ögrencilerimizi organize ederek kitap okumalarını ve ders çalışmaları yönünde teşvik etti.Öğrencilerimiz devletimizin aldığı kararlar doğrultusunda bir ve beraberiz mesajı verdi. Umarım bu güzel davranış hem diğer ögrencilerimize hemde başka öğrencilere örnek olur. Ben öğretmenlerimize ve öğrencilerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum