Karaman'da polis sahte para ile kurban pazarlığı yaptı

29 Temmuz 2020 - 16:45

KARAMAN'da polis kurban pazarında, kurban pazarlığı yaparak kurban satıcılarına sahte para verdi. Sahte para ile yapılan alışverişin ardından polis kurban satıcılarını uyararak sahte para konusunda dikkat edilmesi gereken hususları anlattı.

Karaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçşarla Mücadele Şubesi ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri Şehit Muhammet Yalçın bulvarı üzerinde kurulan kurban pazarında sahte paraya karşı uygulama yaptı.


Kurbanlık seçmek üzere kurbanların arasına giren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Emine Yılmaz seçtiği kurbanın ardından pazarlık yaptı. Pazarlığın ardından cebinden çıkardığı sahte para ile kaporo veren Yılmaz daha sonra kurban satıcılarını uyararak parayı kontrol etmesi gerektiğini söyledi.

Özellikle kurban bayramı öncesinde kurban alışverişleri esnasında sıklıkla sahte para olaylarının yaşandığını kurban satıcılarına anlatan polis ne olursa olsun para alırken dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Yapılan uygulamanın akılda kalıcı olduğunu belirten kurban satıcıları ise karışımızdaki kim olursa olsun aldığımız parayı kontrol etmemiz gerektiğini bizlere gösterdiniz sizlere bu uygulamalarınızdan dolayı çok teşekkür ediyoruz dediler. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum