Kimsenin aklına gelmemişti, Karaman'da yapılıyor

Kimsenin aklına gelmemişti, Karaman'da yapılıyor
Editör: Karaman Ajans
23 Haziran 2020 - 14:05
Reklam
Reklam
Reklam
Karaman'da tamamen geri dönüşüm malzemelerinin kullanılacağı 11 bin 224 metrekarelik alana geri dönüşüm parkı inşa edilecek. Mersin ve Denizli modelinin uygulanacağı parkta özellikle çocukların geri dönüşüme ilgisi artırılacak. 

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı fizibilite çalışmalarının ardından icraatlere geçmeye başlıyor. Çevre bilinci ve çocukların geri dönüşüme özendirilmesi ile ilgili proje ürettiklerini belirten Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karaman'a “Çevre Dostu Geri Dönüşüm Parkı” yapacaklarını duyurdu. 

Başakşehir Mahallesinde bulunan 2'nci etap TOKİ konutları ile 3'üncü etap Toki konutları arasında bulunan 11 bin 224 metrekarelik alana inşa edilecek olan projede parkta bulunan herşey geri dönüşüm malzemelerinden oluşacak. 

Eski otomobil lastiklerinden süs havuzlarının yanı sıra salıncak oturağı, kullanılmış varillerden koltuk ve çöp kovaları, kullanılmış paletlerden ise parkurlar yapılacak.

Karaman için yüzlerce proje ürettiklerini ve önümüzdeki zaman diliminde birer birer tüm projeleri Karaman'a kazandıracaklarını belirten Belediye Başkanı Savaş Kalaycı; Başakşehir Mahallesine yapacağımız parkta tamamen geri dönüşüm malzemeleri kullanılacak. Bizler belediye olarak çocuklarımızı küçük yaştan itibaren geri dönüşüme ve çevre bilincine özendirmemeiz gerekiyor.

Günümüzde sınırlı olan doğal kaynaklarımız azalırken, çevremizde yüksek miktarda atık oluşmaya başladı. Gelecek nesillere bırakacağımız bizlere emanet olan çevremizin kirliliğine neden olan atıkları azaltabilmemiz için onları çöp olarak değil, kıymetli bir hazine olarak görüyoruz. Yapacak olduğumuz geri dönüşüm parkının ben Karaman'ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum