Yaz tatili ile ilgili Bakan'dan açıklama

Türkiye'de öğrenciler için yaz tatili olacak mı? Bakan Ziya Selçuk konuya açıklık getirdi.

Yaz tatili ile ilgili Bakan'dan açıklama
Editör: Karaman Ajans
16 Nisan 2020 - 10:34
Türkiye'de milyonlarca öğrencinin beklediği açıklma Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaz tatiliyle ilgili beklenen açıklamayı kamuoyuna duyurdu. Selçuk, "Telafi eğitimi düzenlemesi kısmi ve hızlandırılmış bir 'telafi' sürecini oluşturmaktadır. İkinci fönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması doğru değildir böyle bir şey olmayacak" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul'da kabul edilen Telafi eğitim düzenlemesi ile ilgili, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkmasının söz konusu olmadığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen “Telafi eğitimi düzenlemesi” kısmi ve hızlandırılmış bir “telafi” sürecini tanımlamaktadır. 2019- 2020 eğitim yılı ikinci dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını planlıyoruz" paylaşımını yaptı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum