Karaman 1'cni ligte

Karaman'ı 25 üniversite arasında temsil eden Badminton takımı şampiyonluğugögüsleyerek kente döndü.

Karaman 1'cni ligte
12 Mart 2020 - 11:37

Karaman'da bulunan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Badminton takımı bu yıl yapılan Üniversiteler arası 2'nci lig müsabakalarında şampiyonluğu gögüsledi. 5-9 Mart arasında Antalya Kemer'de gerçekleşen müsabakalardan Karaman Namağlup olarak çıktı.

Türkiye genelinde bulunan 25 farklı üniversitenin katıldığı müsabakalarda adını şampiyonluğa yazdıran Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Badminton Takımı şampiyonluk kupasını kaldırarak önümüzdeki yıl birinci ligde mücadele etmeye hak kazandı. 


Katıldıkları turnuvadan şampiyon olarak dönen Karaman Badminton Takımı, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül’ü makamında ziyaret ederek kupayı Rektör Akgül’e hediye etti. Şampiyon takımın ziyaretine BESYO Müdürü Prof. Dr. Fevzi Kılıçel ile BESYO Müdür Yardımcısı ve Takım Antrenörü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Devrilmez de katıldı.

Akgül şbaşarı gösteren şampiyon sporcuları tek tek kutlarken, “Üniversitemiz bünyesindeki sporcularımızın elde etmiş olduğu şampiyonluk Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesi adına mutluluk verici. Sporcularımızın turnuvada kazandıkları kupanın yanı sıra centilmenlikleri ile de övgü almaları hepimizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Çünkü turnuvanın başarı ile tamamlanmasının yanında centilmenlik içerisinde sonuçlanması spor adına önemli bir durum. 4’ü olimpik, 1’i milli olmak üzere çok yetenekli bir oyuncu grubuna sahibiz. Sporcu öğrencilerimizi ve antrenörlerini kutluyor, bundan sonraki müsabakalar için başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum