Karaman'da cumhur ittifakının paydaşları yarıştı

Karaman'da yapılan seçimlere AK Parti 2 aday ile girerken MHP tek aday ile girip yönetimde cumhur ittifakının Silüetini görmek istedi.

Karaman'da cumhur ittifakının paydaşları yarıştı
11 Haziran 2020 - 13:44

Karaman'da İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birliğinin seçimleri yapıldı. AK Pati ve MHP'nin yarıştığı seçimlerde 1 üye AK Parti alırken, 1 üyede MHP aldı.  Seçim öncesi muhtarlar üzerinde yoğun baskı olduğu iddialarının ardından MHP'den Adem Gök’ün tekrar seçilmesi siyasi çevrelerde ‘Büyük Başarı’ şeklinde yorumlandı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen seçimleri bugün Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde yapıldı. 


2 İl Genel Meclis üyesi 2 Köy muhtarının seçileceği seçimlere MHP tek isimle girerken AK Parti 2 üyenin ikisinide alabilmek için Mustafa Yangöz ve Hakkı Karaduman ile girdi. Muhtarlardan ise Aşır Arslan, Hüseyin Köpüklüoğlu ve Cemil Tümer aday oldu.

Seçimlerin sonucunda MHP'li Adem Gök 58 oy alırken, AK Partili Mustafa Yangöz 51, Hakkı Karaduman 55, Mushtarlardan Cemil Tümer 73, Hüseyin Köpüklüoğlu 65 ve Aşır Arslan 55 oy aldı.

Açıklanan sonuçların ardından Karaman Köylere Hizmet Götürme Birliğinin encümen üyeleri,  Adem Gök, Hakkı Karaduman, Cemil Tümer ve Hüseyin Köpüklüoğlu oldu. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ayşe CAN
    1 ay önce
    Seçilen sevgili arkadaşlarımızı tebrik eder, köylerimize hizmette yarışmalarını temenni eder, başarılar dilerim... Saygılar...