Market çalışanının testi pozitif çıktı temaslıları aranıyor

Karaman'da bir marketler zinciri çalışanının koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından o şubede çalışanlar karantinaya alındı. Şube ise başka çalışanlarla işleyişine devam ediyor.

Market çalışanının testi pozitif çıktı temaslıları aranıyor
11 Haziran 2020 - 14:23

Karaman'da 20'den fazla şubesi olan bir marketler zincirin Piri Reis şubesinde çalışan personelde koronavirüs testi pozitif çıktı. Şubede çalışan diğer personeller evlerinde karantinaya alınırken, markete gelen temaslılar tespit edilmeye çalışılıyor.

Türkiye normalleşme sürecine girerken Karaman'da koronavirüs vakaları artış göstermeye devam ediyor. Kentte ortalama günlük 8 ila 14 kişinin testi pozitif çıkmaya devam ederken, tedbirlerde üst seviyede alınmaya çalışılıyor. 


Son olarak gelen bilgilere göre bir marketler zincirinin çalışanında koronavirüs tespit edildi. Kasiyer Karaman Devlet Hastanesinde tedaviye alınırken, markette çalışan diğer personeller  evlerinde 14 günlük karantinaya alındı. Filyasyon ekipleri market çalışanının temas ettiği kişileri belirleyebilmek için çalışma başlattı. 

Diğer yandan Karaman Sosyal Güvenlik Kurumunda görev yapan 4 kişide de koronavirüs saptandı. Kurum içerisinde tüm personellere test yapılırken, temaslı kişilerin belirlenmesi için başlatılan çalışma sürüyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Turhan sünbüloğlu
  1 ay önce
  Açık yazızın kardeşim hangi markat nerede bilmece gibi bu ne böyle marketler ifşa olurda müşterisi biterdiyemi çekiniyordu üz insan sağlığı her şeyden önemli bu gün onda ise yarın sana gelir onun için açık yazızın tetbirimizi alalım
 • Sertap uzuner
  1 ay önce
  Bifa kavşağındaki bim değil değilmi
 • Hakan
  1 ay önce
  Pancar kavşağındaki bim market
 • Ugur duman
  1 ay önce
  Polis evinin asagisinda pirireis şubesi