Karaman'da koronavirüsten kaç kişi öldü kaç vaka görüldü

Karaman'da koronavirüsten ölenlerin ve mevcut vakaların sayısını Karaman Valisi kamuoyu ile paylaştı.

Karaman'da koronavirüsten kaç kişi öldü kaç vaka görüldü
26 Haziran 2020 - 18:18

Karaman'da koronavirüs ile ilgili Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık aşıklama yaptı. Işık yaptığı açıklamada Karaman'da koronaviürsten 16 kişinin öldürğünü söylerken vaka sayısının ise 500'ü aştığını belirtti.

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık Ramazan bayramının ardından vaka sayısının tırmanışa geçtiğini belirterek Karaman'da bayramdan önce 120 olan vaka sayısı bayramdan sonra hızla artarak 500 sayısına ulaştığını kaydetti.


Kentte vefat eden hasta sayısının 16 olduğunu söyeyen Işık,; "Bir anlamda sağlık personelimizin öz verili çalışması üstün gayreti boşa çıkmış. Çekilen bunca sıkıntıya rağmen hastalığın yayılma hızı önlenememiştir. Şimdi geriye dönüp acaba nerde hata yaptık deyip özeleştiri yapmamızın tam zamanı. Hatamız şu rehavete kapıldık, sosyal mesafeyi korumadık, maske takmadık, hijyene dikkat etmedik. Bu üçüne dikkat etmediğimiz sürece bu virüs içimizde bir seri katil gibi dolaşmaya devam edecek. Oysa bunu yenmek elimizde. Lütfen gevşemeyelim rehavete kapılmayalım, temizliğe, sosyal mesafeye ve maske takma kuralına mutlaka uyalım." şeklinde konuştu

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum