Maç kavgasında soda şişesi ile saldırdılar

Karaman'da yaşanan olayda soda şişesi kafasında kırılan M.C. tedaviye alındı. M.C. sporseverlerin böyle olaylara karışmasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Maç kavgasında soda şişesi ile saldırdılar
06 Temmuz 2020 - 14:04

Karaman'da dün gece oynan Trabzonspor-Galatasaray karşılaşmasının izlendiği bir mekanda tartışma çıktı. Çıkan tartışmada kafasında soda şişesi kırılan M.C. başından yaralandı. M.C. sporseverlerin böyle bir olaya karışmalarını şiddetle kınadığını belirterek konunun yasal takipçisi olacağını söyledi.

Dün gece tuttuğu takımın karşılaşmasını izlemek üzere bir kafeye gittiğini belirten M.C.; “Yıllardır fanatiği olduğum Galatasarayın şimdiye kadar hiç bir karşılaşmasını kaçırmamaya çalıştım. Dün yine taraftarı olduğum takımın karşılaşmasını izlemek üzere kent merkezindeki bir kafye gittim. Burada maç izlerken telefonum çaldı ve dışarıya çıktım. Salona tekrar döndüğünde diğer telefonumun ve malzemelerimin bulunduğu koltuğuma o takımın Karaman'daki taraftar gurubu başkanı olan Ş.D.'nin oturduğunu fark ettim ve müsaade istedim.


Bunun üzerine başkan Ş.D. bana küfür ederek burada maç izleyemessin dedi. Tartışmayı fark eden mekan sahibi ve polis yanımıza gelerek Ş.D.'yi dışarıya çıkardı. İlk yarının tamamlanmasının ardından yanıma iki kişi geldi ve Ş.D.'nin benimle dışarıda konuşmak istediğini söyledi.

Dışarıya çıktığımda ise soda şişesi ile bana saldırıp soda şişesini kafamda kırdılar. Olayın ardından çağrılan ambulans ile beni hastaneye kaldırdılar. Ben spor sever birisi olarak böyle olayları şiddetle kınıyorum. Bunu Karaman'daki bir pfosyonel spor kulübünün taraftar gurubunun başkanı yapması hayret verici. Ben sonuna kadar davamın takipçisi olacağım. Umarım spor ile ilişkilendirilen hiç kimse bir daha böyle bir olaya karışmaz türk sporu şiddetten biran önce kurtulur” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 3 Yorum